Świąteczny prezent dla przedszkolaka

Jeżeli Twoje dziecko poszło w tym roku po raz pierwszy do przedszkola, to na pewno jesteś dumnym rodzicem, który każdego dnia stawia na rozwój swojej pociechy. Zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia jest świetną okazją do wybrania dla dziecka kilku edukacyjnych prezentów, które nie tylko przypadną do gustu maluchowi, ale które będą także pomagać mu rozwijać wyobraźnię. Jaki zatem prezent dla 3 latka wybrać? Ma to być książka, gra planszowa, klocki puzzle czy maskotka edukacyjna?

Coś do czytania

Tak naprawdę wszystkie wyżej wymienione propozycję będą strzałem w dziesiątkę dla dzieci w wieku trzech lat. W tym okresie życia dzieci bardzo szybko łapią wszystkie nowe rzeczy i najchętniej uczą się przez zabawę. Aby jeszcze bardziej umilić im czas, można na prezent świąteczny wybrać jakąś serię książeczek z ulubionymi bohaterami. Chyba nie ma rodziców, którzy by nie słyszeli o Bingu, Puciu, Kici Koci i jeszcze kilku innych bohaterach z bajek. Wszystkie te postacie miewają przygody, które idealnie wpisują się w świat trzylatka. A dzieci z przyjemnością oglądają kolorowe obrazki w książki i z ciekawością wsłuchują się w historie czytane przez rodziców. Dosyć ciekawą serią dla przedszkolaka będą przygody Kici Koci. Powstała cała seria tych książeczek, a każda z nich opowiada o czym innym. Dzięki prostemu słownictwu i przygodom nawiązującym do wieku trzylatka, dzieci uwielbiają tego zabawnego kotka, który po raz pierwszy idzie do przedszkola, na zakupy, na lotnisko czy na rower.

Coś do zabawy

W dobrych księgarniach coraz częściej poza książkami można znaleźć także działy z grami, puzzlami, klockami i zabawkami dedykowanymi dla przedszkolaków. Jeśli chodzi o prezent dla 3 latka, to do wyboru mamy sporo edukacyjnych propozycji. Tutaj znowu warto kierować się ulubionymi postaciami z bajek. Dzieci łatwo się z nimi utożsamiają i uwielbiają układać puzzle na, których znajdują się na przykład postaci z Psiego Patrolu. Wbrew pozorom maskotki i inne typowe zabawki także mogą mieć edukacyjny charakter i także sprawdzają się w roli prezentów na święta. I tak na przykład misie mogą służyć do ogrywania różnych postaci, w które tak bardzo lubią wcielać się maluchy.

Prezent świąteczny dla 3 latka

Temat szukania, wybierania i zamawiania prezentów dla dzieci towarzyszy rodzicom już niemalże od początku grudnia. Świąteczne podarunki mają w sobie coś magicznego i żadne dziecko nie powinno pozostać bez dopasowanego do jego wieku prezentu. Niemniej jednak wybór podarunku dla malucha może niektórym przysporzyć trochę trudności. Z jednej strony chcemy bowiem dać dziecku prezent, z którego będzie się cieszyć, a z drugiej mamy na myśli coś edukacyjnego, kreatywnego i rozwojowego. Czy w przypadku prezentu dla 3 lata da się pogodzić te wszystkie cechy?

Książki i kolorowanki

Jeżeli chodzi o prezent dla 3 latka (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/prezenty-dla-dzieci-3-5-lat), to przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że taki maluch bardzo szybko się rozwija i praktycznie każdego dnia zdobywa nowe umiejętności. Robi to poprzez wykonywanie codziennych czynności. Jak wiadomo, zawsze najlepsza nauka jest przez zabawę. Jeśli więc chcemy umilić naszemu maluchowi czas, to możemy znaleźć dla niego kolorowanki i książeczki, które na dłużej przyciągną jego uwagę. W księgarniach internetowych znajdziemy setki takich propozycji. Będą tam kolorowanki dla najmłodszych oraz obrazki do malowania dla nieco starszych dzieci. W tym pierwszym przypadku można kupić tak modne teraz kolorowanki na wodę. Tego typu wersja jest bardzo funkcjonalna i daje dzieciom mnóstwo radości. Wystarczy do specjalnego pisaka nalać wody i kolorowanie bez bałaganu gotowe. Co równie istotne, wodne kolorowanki są wielokrotnego użycia i świetnie nadają się dla trzylatków. Dzieciom można wybrać także książeczki z przygodami ich ulubionych bohaterów. Przedszkolaki mogą już śmiało same przeglądać obrazki i wymyślać do nich ciekawe historie.

Gry i puzzle

Interesujący i zarazem edukacyjny prezent dla 3 latka, to także gry planszowe, gry karciane oraz puzzle. W tego typu zabawkach bardzo istotne jest to, że dziecko do zabawy może zaprosić rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół z przedszkola. Maluch układając puzzle, rozwija swoją wyobraźnię i pobudza kreatywność. To samo dzieje się podczas grania w gry planszowe. W księgarniach można znaleźć sporo gier dedykowanych dla dzieci w wieku trzech lat.

 

Dobry prezent dla trzylatka

Zakup prezentu dla 3 latka to dla wielu osób spore wyzwanie. O ile rodzice doskonale znają swoją pociechę i wiedzą czym się interesuje, to tyle dziadkowe czy inni członkowie rodziny nie zawsze mają pewność, czy trafią z podarunkiem. Jeśli zatem nasze pomysły nie do końca są sprawdzone i jeżeli nie chcemy po raz kolejny kupić dziecku jakiejś bezużytecznej zabawki, to możemy spróbować wybrać coś w księgarni internetowej. Wbrew pozorom dla takich maluchów można znaleźć tam sporo ciekawych książek, kolorowanek, gier, puzzli i wielu innych akcesoriów.

Coś do nauki pisania i czytania

Nie od dziś wiadomo, że maluchy najszybciej uczą się przez zabawę. Jeżeli więc chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, to rozejrzymy się za jakimiś książeczkami i kolorowankami, które będą uczyć dziecko pisać oraz czytać. Co prawda trzylatek ma jeszcze sporo czasu na taką naukę, ale większość przedszkolaków uwielbia takie zadania. Nawet jeśli dziecko rysując szlaczki będzie, wychodziło za linie czy nawet jeżeli zamiast kolorować rysunki będzie bazgrać po stronach, to na pewno będzie się doskonale bawić, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Maluchy trzymając w rękach pierwszą kredkę i długopis, uczą się prawidłowego chwytu i nabierają dobrych nawyków.

Książki świąteczne dla dziecka

Świąteczny prezent dla 3 latka, to także książki nawiązujące do choinki, Bożego Narodzenia, zimy i św. Mikołaja. W księgarniach jest całkiem sporo takich propozycji. Jedną z bohaterek, którą dziecko na pewno zna, jest Kicia Kocia. Ona także wraz ze swoim bratem  przeżywa ciekawe świąteczne przygody. W tematyce świąt są również:

– “Kicia Kocia. Zima”;

– “Opowiem Ci mamo, o świętym Mikołaju”;

– “Moje pierwsze bajki na święta”;

Opowiadania zbiorowe

Fajną propozycją książek dla trzylatka będą również bajki na dobranoc. W tym przypadku dobrze jest wybierać opowiadania zbiorowe. Wśród nich znajduje się sporo ciekawych bajek i na pewno każdy maluch znajdzie swoją ulubioną powieść. Każdego wieczoru można czytać inną bajkę, a książka na pewno szybko się nie znudzi.